Hüppa postitusele


Foto
- - - - -

Administratiivi juhis.

Moderator Administrator Head Administrator TeamSpeak RPS Juhtkond Õigused/kohustused

 • Please log in to reply
Sellel teemal on 2 vastust

#1 Raimo

Raimo

  Rõõba

 • Supervisor
 • Postitusi: 210
 • Sugu:Mees
 • Asukoht:Who knows ...

Postitatud 24 February 2014 - 06:38 AM

Tere,

 

Antud juhis on tehtud selleks, et TeamSpeaki juhtkonna liikmed saaksid tutvuda oma kohustuste, ülesannete ning reeglistikuga kuidas teatud olukordades toimida. Antud juhis ei ole lõplik ning kindlasti lisandub sellele midagi. Kui arvate, et midagi peaks antud juhises olema teistmoodi võid midagi võiks lisada, andke sellest teada!

 

Mis on Res Public TeamSpeak-i juhtkonna ülesanded

 

RPS TeamSpeaki juhtkonna ülesanded on tagada antud keskkonna optimaalne toimimine ning kõikide kasutajate heaolu. Minult on küsitud juhtkonna ranki eri põhjustel: kehtestada channeli omanik, ilma paroolita channelitesse sisenemine jne ... Kõik need põhjused on täiesti ebakompetentsed. Kanali ainuomanik on selle algne president kes kanali tegi, ning ilma paroolita kanalitesse sisenemine on juhtkonnal vaid selleks, et vajadusel inimesi abistada. Juhtkonnal on rangelt keelatud parooliga võõrastesse kanalitesse sisenemine kui neil pole sinna asja mis oleks seotud nende ametikohustuste täitmisega.

 

Res Public TeamSpeakil on kolm erinevat juhtkonna astet. Moderator, Administrator ning Head Administrator.

 

Võtke antud hierarhiat kui sõjaväe käsuahelat, või tsiviilmaailmas korporatsiooni ametiastmeid. Moderatorid on need, kes tegelevad tavakasutajatega. Kui tavakasutajal on mingi probleem siis tema esimene kontakt peaks alati olema Moderator, kuna Moderator peaks olema suuteline lahendama kõik argipäeva probleemid mis TeamSpeakid võivad esineda. Kui Moderatori jõud mõnest probleemist üle ei käi siis selle jaoks on olemas Administratorid kes saavad Moderatoreid nende töös aidata. Nagu eelnevalt mainitud, siis Moderator peaks olema abivajaja esmane kontakt. Kui Moderator ei ole suuteline oma õiguste piires andtud kasutajat aitama, siis ta teavitab ISE sellest Administratorit (mitte ei lase abivajajal edasi-tagasi siblida), kes lahendab antud probleemi edasi, kas siis üksinda või koos Moderatoriga.

 

Kasutajatel on õigus pöörduda ükskõik mis juhtkonna liikme poole, vahet pole mis rank kellegil on, kui soovitatav esmane kontak on siiski Moderator.

 

Abivajajale tuleb abi osutada esimesel võimalusel. Kui te märkate, et teile on saadetud PM, Poke, või kui abivajaja tuleb teie kanalisse, siis ärge ignoreerige teda. Kui te hetkel ei saa teda aidata siis andke sellest talle teada; võimalusel suunake mõne teise juhtkonna liikme poole.

 

Täiesti talumatu on juhtkonnal, eriti kõrgematel liikmetel madalamate ahistamine. Kõiki antud süüdistusi võetakse väga tõsiselt ning kui neil on alust, siis juhtkonna liige eemaldatakse positsioonilt. Sinna sisse ei kuulu omavahel "tuttavat tõmblemine", ning kui siukest asja üldse juhtub siis mitte ükski osapool nendest pole juhtkonna astme vääriline. Juhtkonna liige peaks alati säilitama rahuliku ja mõistva suhtumise.

 

Kõige tipus on Head-Administratorid. Nemad on siin selleks, et hoida silm peal kogu serveri tööl ning tagada juhtkonna reeglitekohane toimimine. Head-Administratoritel on õigus määrata Moderatoreid ning Administratoreid ning neid ka vajadusel eemaldada.

 

Juhtkonna liikmete määramine

 

Olen viimasel ajal täheldanud, et juhtkonda on hakatud lisama liikmeid kellel täielikult puudub arusaam ning loogiline ettekujutus mida juhtkonna liige endast kujutab, mis kohustused sellega kaasnevad ning mis on nende ülesanded. Edaspidi käivad kõik juhtkonna auastme requestid läbi foorumi ning peavad olema kinnitatud Head-Administratori poolt kes selle neile määrab.

 

Igasugune onupoja poliitika, a'la "sa mind mäletad? tsau anna ranki" on rangelt keelatud. Juhtkonna liikmeks peaksid saama vaid isikud kes on näidanud välja initsiatiivi, soovivad ennast kaasta serveri reguleerimisse ning kes on vaimselt piisavalt stabiilsed juhtkonna kohustuste täitmiseks. Igasusgused ban-trigger happyd ja nõrga närvikavaga inimesed administratiivi ei sobi.

 

Public Channelid

 

Alates RPS TeamSpeaki algusaegadest on olnud Public channelid üks suur hall mass ning inimesed, eriti juhtkonna liikmed, ei tea mis on nende õigused ja kohustused antud kanalites.

 

Public kanalid on avatud kanalid. Igaüks võib teha seal mida hing ihkab. Lasta muusikat, läbutseda, lällata, salvestada või mida iganes. Loomulikult ei tähenda see seda, et need kanalid oleksid täiesti reguleerimata. Juhtkonna liikmed peavad antud kanalites kasutama õigusi oma parima äranägemise järgi. Näiteks kui mingi grupp, omad sägad on Public channelis koos, ning sinna tuleb mingi täis jorss neid sõimama siis loomulikult, kick/ban is in order. Sellegi poolest tuleb meeles pidada, et Public kanalid ei ole kellegi era omand ning mingit bossamist teiste üle ei tohi seal olla.

 

Lukustatud kanalid

 

On off the limits, kui just keegi sealt kanalist abi ei palu. Juhtkonna õigused ilma paroolita lukustatud kanalitesse siseneda on vaid selleks, et abivajajaid teenindada. Igasugune loata sisenemine, ükskõik mis põhjustel, on rangelt keelatud.

 

Keeltaud on siseneda ka kanalitesse mille omanike või milles viibijaid te teate, kui nemad teid sinna ei soovi. Kui soovite kellegi kanalis viibida ning sinna ka oma sõpru kutsuda siis palun võtke ühendust enne kanali omanikuga. Kui kanali omanik palub oma kanalit mitte kasutada siis tuleb seda austada.

 

Juhtkonna sisesed probleemid

 

Idee poolest siukeseid asju ei tohiks juhtuda kui kõik juhtkonna liikmed jälgivad oma töös antud juhiseid. Sellegi poolest tekib aeg ajalt arusaamatusi ning konflikte.Kui teil on probleeme mõne teise juhtkonna liikmega siis palun pöörduda oma probleemiga Head - Administratori poole või teha foorumisse vastav postitus.

 

Juhtkonna liikmed peavad nii üksteise kui ka tavakasutajatega käituma viisakalt ning eeskujulikult. Igasugune sõimamine, ropendamine, alandamine ning diskrimineerimine on rangelt keelatud. Kui keegi sellest kinni ei pea siis palun sellest koheselt teada anda.

 

Rikkumisete raporteerimine

 

Kõikidest juhtkonna poolt toime pandud rikkumistest tuleb viivitamatult teatada; kas siis foorumis või TeamSpeakis Head - Administratorile. Oleks hea kui oleks ka tõendus rikkumisest, kuna tihtipeale ei saa me kõiki süüdistusi koheselt tõeks võtta ning nende põhjal vastavat aktsiooni võtta.

 

 

Antud lugemine on kohustuslik kõigile juhtkonna liikmetele ning nendele, kes soovivad antud kohtadele kandideerida. Juhis on pidevas täiendamises niiet palun kontrollige seda tihti.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Palun kõigil, kellel on ideid mida võiks veel lisada, nendest teada anda.


Muutis Raimo, 28 February 2014 - 12:09 AM.
updates

 • Jokker ja Exadon meeldib see
So?

#2 Bitter

Bitter

  Bling EBP magic

 • Supervisor
 • Postitusi: 36
 • Sugu:Mees
 • Asukoht:Tartu

Postitatud 25 February 2014 - 05:10 PM

Leian, et mõistlik oleks reguleerida ka juhtkonnaliikme sõimamist puudutav.


 • Jokker meeldib see

#3 Raimo

Raimo

  Rõõba

 • Supervisor
 • Postitusi: 210
 • Sugu:Mees
 • Asukoht:Who knows ...

Postitatud 27 February 2014 - 03:30 AM

Lisatud.


So?

Also tagged with one or more of these keywords: Moderator, Administrator, Head Administrator, TeamSpeak, RPS, Juhtkond, Õigused/kohustused

finicky